fbpx

Hemen Açılıyor ...

 

Açılış Suspendi ve Çözümü

Amazon Açılış Suspendi ve Çözümü

Image for post

 

Merhaba arkadaşlar bu yazıda sizlere amazon hesap açılış sürecinde neredeyse hepimizin yaşadığı açılış suspendinin ne olduğundan, neden kaynaklandığından ve çözümünün nasıl olacağından bahsedeceğim. Şimdi öncelikle açılış suspendi nedir onu öğrenelim;

1. AÇILIŞ SUSPENDİ NEDİR?

Amazonda satış yapmak için gerekli başvuruyu yapmamızın hemen ardından hesabımızın satışa kapanmasına yani askıya alınmasına açılış suspendi diyoruz. Hesabımızın açılış suspendine uğradığını ise amazon tarafından bize gönderilen ve içeriğinde hesabımızı değerlendirdiğini, hesabımızı tekrar aktif hale getirene kadar satış yapamayacağımızı ve bizden hesabımızı aktif hale getirmek için istediği belgelerin yazdığı bir mail ile öğreniyoruz.

Image for post

2. NEDEN SUSPEND OLUYORUZ?

Yaşadığımız tecrübeler sonucunda öğrendik ki çoğunlukla belgelerdeki isim ve adreslerin uyuşmazlığından, kredi kartından kaynaklanan sebeplerden ve Amazonun bizden istediği belgelerin özensiz olarak düşük kalitede taranmasından dolayı suspend oluyoruz.

Öncelikle bilmemiz gerekiyor ki Amazondaki ve Payoneer / Hyperwallet hesap özetimizdeki adresler birebir aynı olmak zorunda. Açılış esnasında ve daha sonra, suspend çözümü için ilk aşamada yüklediğimiz belgeler botlar tarafında kontrol edilmekte. Bundan dolayı bu belgelerdeki isim ve adres uyuşmazlığı belgeleri kontrol eden botların hesabımızı suspende düşürmesine yol açıyor.

Bir diğer sebep ise kredi kartımızdan kaynaklanıyor olabilir. Biliyorsunuz ki hesap başvurumuzun hemen ardından dünyanın en büyük Alışveriş Merkezi Amazon kredi kartımızdan 39$ aylık kullanım ücreti çekiyor. İşte bu aşama da eğer ki kredi kartımız yurtdışı kullanıma açık değilse, limitimiz yoksa veya kredi kartımız geçersiz ise bir nevi kiramızı ödeyemediğimiz için amazon tarafından suspend ediliyoruz.

Son sebep ise belgelerin düşük kalitede taranması. Amazon hesap açılışını pasaport-ehliyet veya kimlik belgesi ile yapıyoruz. Bu belgeler arasında uluslararası geçerlilik sıralaması yaptığımızda hesap açılışınızı öncelikle pasaport ile, eğer geçerli bir pasaportunuz yok ise yeni ehliyet ile, eğer bir ehliyetinizde yok ise yeni kimlik belgesi ile yapmanızı tavsiye ediyoruz. (kimlik ve ehliyetinizin yeni kimlik ve ehliyet olması gerekmekte.) Bu belgelerin ise kesinlikle minimum 600 dpi olacak şekilde taratılmış pdf dosyası olarak gönderilmesi gerekiyor. Her ne kadar Amazon pdf-png-jpeg veya gif formatında dosyalar gönderebileceğimizi söylese de pdf haricindeki belgelerin kabul olma oranı çok ama çok düşük. Düşük dpi (600 dpi altı) gönderilen belgeler veya fotoğrafı çekilerek jpeg halinde gönderilen belgeler ise okunamadığı için kabul edilmemekte.

3. İŞTE ÇÖZÜM

Açılış suspendi nedir ve neden suspend oluyoruz bunu anladıktan sonra sıra suspendi nasıl çözeceğimizi öğrenmeye geldi. Aslında çözüm oldukça basit. İlk çözüm yolu hesap açılışında suspend olmamıza sebep olacak hataları yapmamak. Tabi ki her şeyi doğru yapsak da açılış suspendi ile karşılaşabiliyoruz. Bu nokta da çözüm ise Amazonun bize gönderdiği mail içerisinde açık bir şekilde yazıyor. Yapmanız gereken Amazona;

1. Son 90 içerisinde alınmış geçerli bir kredi kartı ekstrenizi (amazonun 39$ hesap ücreti aldığı kredi kartı),

2. Son 90 gün içerisinde alınmış internet-elektrik veya su faturanızı,

3. Pasaport-ehliyet veya kimlik belgenizi,

4. Son olarak da Payoneer veya Hyperwallet hesap özetinizi mail veya case açarak neden suspend olduğunuzu — çözüm için neler yaptığınızı ve bir daha tutarsız belgeler göndermeyeceğinize dair yazdığınız bir metin ile birlikte yüklemek.

4. DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yüklediğiniz belgeleri minimum 600 dpi olarak tarayın.

Belgelerin İngilizce olmasına dikkat edin.

Tüm belgelerdeki adres ve isimlerin birebir aynı olmasına dikkat edin.

Değişik pdf editörleri kullanılarak oynanmış ve izlerin kaldığı belgeleri yüklemeyin.

Son 90 gün içinde alınmamış fatura ve ekstreleri yüklemeyin.

Eski kimlik veya ehliyet ile hesap açılışı yapmayın veya suspend çözümü için kullanmayın.

Kredi kartınızın yurtdışı kullanıma açık, limitinin olmasına ve geçerli olmasına dikkat edin.

Bütün bunları öğrendikten sonra suspend olmayacağınızı; olsanız bile nasıl çözebileceğinizi biliyorsunuz.

Girişim Mektebi

Cevap Verin

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Zorunlu Alanlar İşaretli

GİRİŞİMMEKTEBİ
E-Ticaret ve Amazon FBA ile ilgili eğitim ve hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz
0850 762 0225
https://girisimektebi.com/wp-content/uploads/2021/08/iyzico.png
ANKARAATAYILDIZ PLAZA
https://girisimektebi.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GİRİŞİM MEKTEBİSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Bize ulaşabilirsiniz
GİRİŞİM MEKTEBİSosyal Medya Hesaplarımız
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin.Bizimle iletişim kurabilirsiniz
GİRİŞİMMEKTEBİ
E-Ticaret ve Amazon FBA ile ilgili eğitim ve hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz
0850 762 0225
https://girisimektebi.com/wp-content/uploads/2020/01/visa-mastercard-logo-1.png
ANKARAAtayıldız Plaza
https://girisimektebi.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
Girişim Mektebi

BEDAVA
İNCELE